opisy krain
Jeśli masz jakąś swoją ulubioną krainę i doskonale orientujesz się w jej "klimacie", możesz napisać tu kilka słów o niej. Może być to zarówno krótka scenka (opowiadanko, tak na jeden ekran) rozgrywająca się w tej krainie, jak również jakiś klimatyczny opis. Dla przykładu opisując Reinhold można by napisać coś takiego: "Podróżując z Solace do Midgaardu można natknąć się na przedziwną wojnę, a w zasadzie szturm czarnych rycerzy na nieugięty zamek Reinhold. Świadkowie z pobliskiej wioski twierdzą, że oblężnie trwa od niepamiętnych czasów. Chłopi nie mają pojęcia w jaki sposób zamek jest w stanie wytrzymać oblężenie, ale podejrzewają, iż istnieje jakieś tajemne wejscie doń będące drogą dostarczania zapasów żywności i odzieży obleganemu grodowi."

Dodaj nowy opis
Przejrzyj inne kategorie

Ostatnia zmiana  Autor  kraina  opis  Zmiany 
15.11.2008 18:13    Thalos  Thalos jest jedną wielką ruiną, zamieszkałą tylko przez wszelkiego rodzaju paskudztwa, które powstały w eksplozji magicznej energii, która zniszczyła to piękne miasto. Legendy mówiły, że pewien mag starał się uzyskać czystą energię. I podobno mu się to właśnie udało. Dawnymi czasy, gdy miasto było jeszcze pełne mieszkańców, potężny impuls magiczny przetoczył się przez metropolię burząc wszystkie budynki, chmury zmieniły się w potężny wir, tornado, które rozrzucało fragmenty miasta na wszelkie możliwe strony. Ziemia wiele kilometrów od epicentrum stała się jałowa, skażona; wszystkie żywe istoty ginęły, znikały, teleportowały się, bądź, co gorsze, zmieniali się w różne magiczne stworzenia takie jak sfinksy, jaszczury i bogowie wiedzą co jeszcze. Posągi w mieście ożyły, stały się golemami, i do dziś strzegą miasta, przed obcymi. Fala wygasła dopiero wiele kilometrów dalej, jednak zniszczenia były monstrualne. Do dziś to miejsce jest przeklęte i niegościnne dla obcych..  Nowa zmiana Pokaz zmiany (2)  
18.5.2006 20:38  Sanderek  Królestwo lasu  Wspaniałe miejsce w którym króluje natura. Znajdują się tu zwierzęta leśne ale także wilkołaki, smoki i inne dziwy natury. O bezpieczeństwo dbają Strażnicy lasu czyli wilkołaki z elitarnym sprzętem i dużymi umiejętnościami a także potężny smok Rinor.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
13.9.2005 15:56  ja  Qualinost  Zamieszkiwane jest przede wszystkim Każdy budynek jest tak ulokowany P.S. a czepiaj sie :> zamiast wkleic koleny opis pobawie sie tym. jak ktos uwaza ze lepsze jest by istnial obecny opis bo wstawienie sobie kropki nad "z" jest zbyt czasochlonne to trudno :]  Nowa zmiana Pokaz zmiany (6)  
24.8.2004 15:57  Gerino  Jaskinie M&M (Przy okazji, może by zmienić nazwę tych krain? Brzmią głupio:P)  Jeden z byłych więźniów, przetrzymywanych w lochach Miasta M&M twierdzi, że udało mu się stamtąd uciec przez starożytne jaskinie. Mówił, że w lochu znalazł szczelinę w litej skale, która prowadziła do sieci tuneli i korytarzy, ciągnących się daleko poza granice miasta. Opisywał, jakie to przedziwne stwory widział, dwumetrowe motyle, wielkie, człekokształtne małpy i inne dziwadła. Ponoć są tam także ludzie, który nieopatrznie wchodząc do jaskiń zostali pochwyceni, i są przetrzymywani jako niewolnicy. Dokładnie nie wiadomo, czego można się spodziewać w tych jaskiniach, ani dokąd prowadzą, tak więc ci którzy schodzą do nich muszą wykazać się albo wielką odwagą, albo wielką głupotą.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
24.8.2004 15:49  Gerino  Podziemia M&M  Pod miastem M&M znajduje się sieć starożytnych tuneli, zbudowanych przez pierwszych mieszkańców tych ziem. Nie wiadomo, czemu miały pierwotnie służyć, w późniejszych czasach jednak wykorzystywane były głównie jako więzienie dla wszelakich bestii, demonów i potworów. Wejście do tych tuneli zostało zapieczętowane i przysypane ziemią, by nikt nie wypuścił żyjących tam monstrów na wolność. Niestety, coraz częściej słychać o ludziach, który schodzą pod ziemię, czy to w poszukiwaniu skarbów, czy to przygody - a zazwyczaj szybkiej śmierci.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
24.1.2004 1:02  Thail(Już pobity);)  [35 60] Ulryk Ogród  W trakcie budowy Ponurego Zamczyska powstał wspaniały ogród będący prezentem króla dla swej ukochanej małżonki. Przez kilka lat dbano o jego wygląd i rosnące w nim rośliny. Wkrótce jednak doszło do okropnej tragedii, która zaważyła o dalszym losie ogrodu. Z niewiadomego powodu piękne i delikatne rośliny opanowało tajemnicze zło. Podczas jednej z wielu swoich wędrówek królowa padła ofiarą krwiożerczych roślin. Nikt nie był wstanie jej pomóc, ani eskorta, ani ogrodnicy, którzy w chwilę potem zginęli walcząc z niezwykłym przeciwnikiem. Król w rozpaczy wysłał wojsko do ogrodu, aby odzyskać ciało ukochanej, lecz żadnemu z żołnierzy nie było dane powrócić. Wieczorami słychać zza ogrodzenia wycie demonicznego psa i przerażający chichot szalonego ogrodnika. Według niektórych to właśnie on przyczynił się do powstania zabójczych roślin. Wśród mieszkańców Ponurego Zamczyska rozeszła się legenda, że zmarły ze zgryzoty król Edward II mści się teraz na podróżnych, którzy wejdą do ogrodu. Bajarze opowiadają o jego pragnieniu dostania się do przeklętego miejsca w którym zginęła jego żona. Udało mu się to dopiero po śmierci, ale za straszliwą cenę. Jego dusza została uwięziona na wieczność w pomniku znajdującym się w ogrodzie. Tylko nieliczni śmiałkowie mają na tyle odwagi, aby wejść do tego miejsca, aby sprawdzić swoje umiejętności w walce. Jeśli jednak masz wspaniałą grupę, która jest gotowa iść z tobą nawet do piekła to możesz śmiało ruszać do ogrodu po... rośliny.   Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
14.1.2004 16:42  Ulryk  [10 70] Elvis Elviwood  Podróżując równinami na wschód od Drimith możesz natrafić na małą wioskę zwaną Elviwood. W kilku drewnianych chałupach mieszkają zastraszeni przez wojsko wieśniacy, którzy w panice rzucają się z widłami na każdego przybysza. W gospodzie całymi dniami przesiadują zawadiacy, którzy chętnie wywołują burdy po których właściciel musi robić remont generalny. Na pijanych i nieostrożnych podróżników czekają w ciemnych zaułkach mistrzowie fachu złodziejskiego, którzy nie pozostawiają na swoich ofiarach nawet ubrania. Jeśli masz ochotę na zjedzenie świeżego chleba możesz udać się do młyna, który stoi na północy wioski. Porządku w tym miejscu strzegą żołnierze postawieni do ochrony wschodnich granic miasta Tolarii. Szybko jednak znudziło im się oczekiwanie na wroga i zajęli się pijaństwem i zastraszaniem prostych chłopów. Obok Elviwood znajduje się stary cmentarz o którym mieszkańcy wioski opowiadają straszne i fascynujące historie. Podobno niewielu miało odwagę przejść przez bramę cmentarną, a jeszcze mniej miało szczęście przez nią powrócić. Stary kowal twierdzi, że wielkie zło zamieszkało wśród starych mogił i we wnętrzu rozsypujących się katakumb. Według legend śmiałek, który odnajdzie tam pana ciemności i pokona go zyska niewyobrażalną moc, lecz wcześniej będzie musiał się zmierzyć z jego sługami.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (2)  
14.1.2004 16:35  Ulryk  [80 99] Tanis Niewidoczny Uniwersytet  W zamierzchłych czasach Niewidoczny Uniwersytet był miejscem, gdzie kształcili się najpotężniejsi magowie świata. Słynie z ogromnej i dobrze zaopatrzonej biblioteki w której można znaleźć pradawne księgi i zwoje z potężnymi zaklęciami. Najważniejszą osobą jest Nadrektor Cutangle, który należy do najpotężniejszych magów obecnie żyjących w świecie Laca. Aby kształcić się w tym miejscu adepci przybywają z dalekich krain gnani chęcią opanowania dziedziny magii do perfekcji. W budynku na każdym kroku można spotkać zamyślonego nauczyciela lub pilnie uczącego się studenta. Zmęczeni ciągłą pracą profesorowie przechadzają się po parku oraz zajmują się badaniami gwiazd i starożytnych runów. Tak wielka instytucja nie mogłaby się obejść bez kucharza, który przygotowuje ciepłe posiłki i praczki, która pierze brudne ubrania. Mimo pokojowego nastawienia mieszkańcy szkoły potrafią odeprzeć wrogie ataki i posłać swoich przeciwników do wszystkich diabłów.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  

Dodaj nowy opis
Przejrzyj inne kategorie