przedmioty
Na Lacu znaczna część przedmiotów nie ma opisów. Ciężko byłoby wymieniać je wszystkie. Dlatego, gdy znajdziesz taki przedmiot i najdzie cię ochota na dorobienie opisu, zrób to tutaj. Spróbuj dokładnie określić, o który przedmiot chodzi.

Dodaj nowy opis
Przejrzyj inne kategorie

Ostatnia zmiana  Autor  nazwa przedmiotu  opis przedmiotu  Zmiany 
15.11.2008 18:04  Gall anonim  najpiękniejsza rzecz na świecie  według mnie najpiękniejszą rzeczą na świecie jest posiadanie rodziny i domu.Dom.Najzwyklejsze,najbardziej powszednie słowo,a znaczy tak wiele.Często o nim mówimy,myślimy.troszczymy się o niego.Stanowi dla nas miejsce stałego zamieszkania,często cel życia.Szczególnie wtedy,gdy rozumiemy go również jako RODZINĘ.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
13.2.2007 13:19  Aquila  Miecz Aquila  Miecz wykuty na życzenie pewnego paladyna, imieniem Aquila. Jest dosyć lekki, ale nie jest wykonany z mithrilu, jak większość elfich mieczy. Stal ma dziwny połysk, który przywodzi na myśl metal szlachetny. Wykonany z niezwykłą precyzją, a rękojeść ma głownię w kształcie głowy orła. U styku ostrza inkrustrowane złotem orle skrzydła zgrabnie ułożone w kształt pałąka, który pasuje do dłoni właściciela i chroni ją przed zranieniem. Zielony materiał wysadzany różnokolorowym agatem pokrywa rękojeść mocowany złotym sznurem. Na ostrzu ornament przywodzący na myśl powiew spokojnego wiartu niczym sprawiedliwość i tarcza herbowa wyrażająca orła. Stal ostrza jest z domieszką srebra, po to, by walczyć z siłami ciemności.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
13.2.2007 12:05  Aquila  Miecz Do  Trzcinowy miecz służy do ćwiczeń Ken-Do. Raczej nikogo tutaj nim nie zranisz, chyba, że bardzo się postarasz... Miecze te można znaleźć tylko w salach treningowych klasztoru. Ćwiczenie nimi jest trudne, ale za to dostaje się więcej doświadczenia.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
13.2.2007 12:03  Aquila  Płaszcz z jeleniej skóry  Długi do ziemi płaszcz idealnie chroni przed zimnem, poza tym może być uzywany jako słaby pancerz. Nie ma kaptura, ale w deszczową pogodę dobrze zastępuje go wysoki kołnierz, wmocniony potrójną warstwą pergaminu z jeleniej skóry dla poprawienia sztywności i zapewnienia właścicielowi ochrony przed razami trzcinowym mieczem Do. Posiada głębokie kieszenie, które mogą ukryć piersiówkę lub coś znacznie mniej poręcznego... Jest przykładem wszechstronności i praktyczności mnichów z klasztoru Szaolin.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
13.2.2007 11:58  Aquila  Opończa  Szara opończa skutecznie chroni przed zimnem i deszczem, ale jest za krótka na derkę. Zatem, gdy wybierasz sie w dłuższą podróż nie zapomnij zaopatrzyć się w długi płaszcz z jeleniej skóry.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
13.2.2007 11:56  Aquila  Długi miecz elfów  Miecze elfów wykuwa się zwykle z mithrilu. Ten nie jest wyjątkiem. Niezwykle lekki jak na swój rozmiar, proste i idealnie proporcjonalne ostrze które rozcina nawet mur, i bogato zdobiony, a w mroku zdaje się lśnić własnym światłem... Pewnie jak większość elfich mieczy jest zaczarowany i posiada własną, niezwykłą legendę. Jeśli będzie się nim posługiwać osoba o czystym sercu, bogowie będą sprzyjać bohaterowi...  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
12.2.2007 12:16  Aquila  Torba podróżna  Duża, skórzana torba na ramię. Wygodna i praktyczna, gdy wybierasz się w daleką podróż. Torbę można w razie potrzeby przytroczyć do siodła rumaka, tworząc praktyczny juk na żywność i wodę. Jest dwa razy większa od zwykłej sakwy. Można ją znaleźć u włóczęgi, który przemierza ulice miasta lub u dilerów. Na jej klamrze widnieje znak cechowy rymarza z Leanderu.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
12.2.2007 12:11  Aquila  Szata nimfy  Więcej odkrywa niż zakrywa, ale taka jest jej rola. Zwiewna sukienka wykonana z półprzezroczystego materiału okrywa zwiewne postacie, które w lasach Miden'iru ujrzysz tylko po zmroku...  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
12.2.2007 12:08  Aquila  Miecz oburęczny  Masywny oręż wykonany przez kowala z jednego kawałka stali, zapewne dobrej jakości. Jest prosty i nie ozdobiony, ale za to jest potężną bronią, którą można rozpłatać przeciwnika, pod warunkiem, że się go dobędzie... Jest bardzo szeroki, można go używać jak tarczy, gdy walczy się przeciw magom i łucznikom. Wymarzona broń dla dobrze umięśnionego barbarzyńcy o nieprzeciętnym apetycie na krew...  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
12.2.2007 12:01  Aquila  Jajko  Wygląda na świeże. Można je zjeść, ale na surowo niezbyt smaczne.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
12.2.2007 12:00    zwykły mały naszyjnik (szkoła MUD)  Metalowa biżuteria jest ostatnio modna w szkołach Laca. Każdemu w niej do twarzy. Metalowy wisiorek ze szlachetnej stali, którą zwykle używa się do wyrobu tarcz i pancerzy.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
12.2.2007 11:58  Aquila  zwykłe pospolite wiązadło  Rzemyk ze skóry. Może być mało wyszukaną bransoletką, poza tym niewiele wart...  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
12.1.2007 13:40    Sztandar szkół ogólmokształcących  Na czarnej, aksamitnej powierzchni sztandaru wyszyto srebrną nicią Białe Drzewo, koronę i gwiazdy. Drzewiec jest wykonany z ciemnego, olchowego drewna. Gdy patrzysz na sztandar stają ci przed oczami dni wielkości i chwały Minas Tirith.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (2)  
25.4.2006 13:30    Dziwne Rękawice Plytkowe  Te rekawice wydają sie ci dziwne, wykonanze ze stali, wypolerowne, wszelkie zakoczenia są ostre, palce przypominają szpony, jest w nich cos niepokojącego. Najbardziej dziwne w nich jest to, że są bardzo lekkie oraz w miejscu wewnętrznej czesci dloni posiadaja wbudowany czarny klejnot w ktorym co chwila odbijają sie jakieś ksztalty, ktorych nie widzisz normalnie...  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
22.3.2006 23:11  Cahir  Jakiś dziwny przedmiot  Poprawcie w swoich opisach słowa: dziwny i jakiś. Za nic mi one nie pasują, nie można określać rzeczy w ten sposób gdyż nie wyraża to ich wyglądu, lecz mówi o subiektywnych odczyciach w stosunku do niej. Prosze nie piszcie tak wiecej. Jeśli ktoś sie ze mną nie zgadza, niech pisze tu.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
22.3.2006 12:07  Powsinogę poprawił Cahir  Kula światła  Kula jest idealnie gładka. Wykonana została z przezroczystego kryształu podobnego do kwarcu. Jaśnieje łagodnym, białym światłem rozpraszającym wszelką ciemność.   Nowa zmiana Pokaz zmiany (3)  
21.3.2006 10:58  Cahir  Długi miecz  Miecz ten ma długą rękojeść, może byc trzymany zarówno w jednej jak i dwuch rękach. Mimo, że klinga nie jest ostra może on zadać śmiertelne obrażenia.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
28.1.2006 12:19  alim  palka  gdybys mial zwoj identyfikacji...to bys zrozumial,ze to palka szerokolistna.....  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
24.1.2006 9:51    swietlny miecz  na chwile,czujesz,ze ci wypali reke.Ale okazuje sie ze to nie dla twojego poziomu.BO JEST OD 101!!!   Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
11.1.2006 23:53  KOKOSfly  dziwny Miecz  Jest tak dziwny, że nawet zaczynasz wątpić, iż jest to w ogóle miecz.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (2)  
15.12.2005 22:23    Światłość  Jest to niewielka kula, unosząca się w powietrzu i oświetlająca wszystko wokół.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
15.12.2005 22:22    Kuty z żelaza napierśnik [ kolo 14]  Ten napierśnik jest bardzo mocny - przynajmniej na tyle, na ile pozwala żelazo, z którego jest wykuty.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
19.9.2005 14:45    Tasak  Na jego ostrzu widzisz zaschniętą krew... z pewnością był wielokrotnie używany. Biorąc go do rąk czujesz, że tobie też będzie nieźle służyć.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
12.9.2005 15:13  Powsinoga  Wielka tarcza (z Elviwoodu)  Jest to wielki, drewniany pawęż. Widząc znaczącye ją śladay płomieni i ciosów zdajesz sobie sprawę, że nie raz uratowała swojemu właścicielowi życie. Może jej wielkość i wytrzymałość pomogą kiedyś i tobie?  Nowa zmiana Pokaz zmiany (2)  
8.6.2005 16:32  Powsinoga  Niezwykły zwój  Zwój sprawia wrażenie półprzezroczystego, niematerialnego. Wypisane są na nim dziwne runy których nie jesteś w stanie rozczytać.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
8.6.2005 16:32  Powsinoga  Żelazny kaftan (noszony przez króla goblinów w jaskiniach goblinów)  Ten kaftan został wykonany z żelaznych łusek. Podbity mocną, dobrze wyprawioną skórą stanowi doskonałą ochronę przed ciosami wrogów.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (2)  
8.6.2005 16:31  Powsinoga  Brązowy płaszcz (z doliny elfów)  Jest to brązowy płaszcz noszony przez elfów, którego wykonana z delikatnego metalu zapinka ma kształt liścia. Wydaje się być bardzo wygodny.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (2)  
8.6.2005 16:31  Powsinoga  Mithrilowe naramienniki  Są to duże, wytrzymałe, błyszczące naramienniki. Zostały wykonane z mithrilu i nie masz wątpliwości, że każdy fragment pancerza wykonanego z tego rzadkiego materiału to świetna ochrona.   Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
8.6.2005 16:29  Powsinoga  Miecz Rivanskiego Króla  Wielki, piękny i niebezpieczny miecz rivanskiego króla. Rękojeść jego ozdobiona została drogocennymi kamieniami, tuż przed klingą na klejnocie wyryte zostało godło królestwa. Klinga jest wykonana z najszlachetniejszych materiałów i jej pełen przepychu a zarazem elegancji wygląd wzbudza zachwyt. Wierzysz, że oręż ten dobrze ci posłuży.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
8.6.2005 16:25  Powsinoga  Paladyński młot  Młot został wykonany z białego metalu, zdobiony bogato złotymi ornamentami. Jest ciężki, ale bardzo dobrze leży w dłoni. Od młota tego bije złocisty blask który napełnia twe serce odwagą i nadzieją.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (3)  
27.4.2005 12:38  Ibrahim  tabaka  1. Wciągasz mocno zmieloną tabakę. (proponuje umiejetnosc wciaganie tabaki, bez wycwiczonej umiejetnosci wiekszosc sie rozsypuje i wpada do gardla ;) 2. Nieporęcznie wciągasz tabake i trafia ona prosto do gardła! Tabake mozna by bylo zakupic w sklepie magicznym lub innym w kazdym miescie Ponadto proponuje aby wyostrzala ona zmysly na kilka rund oraz powodowala spadek zrecznosci o -2  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
2.3.2005 14:43  Powsinoga  Pierścień [ 10] (ten z twierdzy od wampira)  Ten pierścień wydaje się być niezwykłym, świeci gdy tylko bierzesz go do ręki. Da się w nim wyczuć jakąś dziwną moc.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (2)  
15.2.2005 13:36  Powsinoga  Miecz elektryczny (z gnomiej wisoki, u szeryfa)  Jest to miecz o krótkim ostrzu, w którym wyraźnie widać dzieło gnomich kowali. Na jego metalowej klindze raz po raz rozbłyskują wyładowania elektryczne, lecz zaklęta rękojeść nie przewodzi prądu, więc władający tym orężem może czuć się bezpieczny od porażenia... w przeciwieństwie do jego wrogów.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
10.2.2005 12:28  Powsinoga  Sznur paciorków (u gnomiego szeryfa)  Jest to długi sznur kolorowych, szklanych paciorków, błyszczących jasno w słońcu. Wygląda na wytwór tolariańskich hut szkła.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
10.2.2005 12:27  Powsinoga  Długi miecz  Miecz ten ma bardzo długą i ostrą klingę. Jego rękojęść została wykonana z drewna dębowego na którym wyryto dziwne runy. Tym mieczem z pewnością wyrąbiesz sobie zwycięstwo!  Nowa zmiana Pokaz zmiany (2)  
7.2.2005 19:12  Februs  Płaszcz z kapturem  Zwykły czarny płaszcz z kapturem wykonany ze skóry. Ale dla złodzieja jest bardzo przydatną rzeczą... może tobie też się przyda?   Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
7.2.2005 18:59  Februs  Szkarłatna kolczuga  Kolczuga ta jest koloru szkarłatnego. Wygląda na świetną ochronę. Materiał z którego ją wykonano, z pewnością jest cenny i wytrzymały.   Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
21.1.2005 17:44  Powsinoga  Jedyny Pierścień  Pierścień został wykonany ze szczerego złota, jest pozbawiony jakichkolwiek zdobień czy wprawionych weń klejnotów, jego powierzchnia jest całkowicie gładka. Gdy bierzesz go do ręki i przyglądasz mu się uznajesz iż jest on najpiękniejszą rzeczą na świecie. Czujesz, że jest tylko twój. Nie oddasz go nikomu. To jest TWÓJ SKARB... SKARB...  Nowa zmiana Pokaz zmiany (1)  
21.1.2005 17:42  Powsinoga  Mlecznobiały kieł czerwia  Jest to długi na dwa łokcie kieł czerwia - wielkiego stwora strzegącego bogactw pustyni. W jego gładkiej, mlecznobiałej powierzchni odbija się delikatnie światło. Ten kieł jest wyjątkowo ostry.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
22.12.2004 17:41  Powsinoga  Sakwa karła  Sakwa ta została zrobiona przez krasnoludzkich rymarzy. Jest bardzo wytrzymała i pojemna. A ponadto mówi się, że magia nałożona na nią przez karłów chroni przed lepkimi łapami złodziei.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
22.12.2004 17:35  Powsinoga  Długi miecz elfów  Klinga miecza ma kształt nieco podobny do dziwnie wydłóżonego liścia jakiegoś zaklętego drzewa. Oręż jest doskonale wyważony, idealnie leży w dłoni. Na jego srebrzystej powierzchni wykonano zdobienia przysuwające na myśl liście, strumienie górskie i zielone doliny. Klingę znaczy linia elfich run których nie jesteś w stanie rozczytać.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
21.9.2004 20:23  S.  para zwykłych pospolitych rękawów  Pospolita para rękawów, idealnie pasujących na twoje ramiona. Wyglądają na solidnie wykonane i z pewnością będą ci dobrze służyć.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
21.9.2004 20:19  S.  zwykła pospolita peleryna (szkoła MUD)  Zwykła peleryna, wykonana z płachty materiału o niezdecydowanym kolorze. Metalowa spinka służy do zapięcia peleryny pod szyją, stanowiąc marną ozdobę całości.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
21.9.2004 20:15  S.  zwykły pospolity pas (szkoła MUD)  Szeroki, skórzany pas, wyglądający dość pospolicie. Głęboko w skórze wytłoczono nazwę zakładu rzemieślniczego: Lac SA.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
21.9.2004 20:13  S.  zwykły cienki hełm (szkoła MUD)  Niewielki hełm ledwo wchodzący na głowę. Nie jest wykonany zbyt starannie, a stalowa blacha wydaje się stanowczo zbyt cienka. Powinien jednak wytrzymać kilka mocnych uderzeń... Prawda?  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
21.9.2004 20:09  S.  para getrów (szkoła MUD)  Najzwyklejsza para getrów. Wyglądają na używane- powoli budzą się w tobie wątpliwości, czy chcesz je założyć...  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  
28.7.2004 23:04  Khrell  lutnia [ 6] (z... miden niru?)  Jest to niewielka wystrugana z drewna lutnia. Gdy na ni`a patrzysz, masz dziwn`a ochot`e zagra`c.  Nowa zmiana Pokaz zmiany (0)  

Dodaj nowy opis
Przejrzyj inne kategorie